Trzęsienie ziemi w Indonezji na wyspie Jawa o sile 6.0 M. Są ofiary śmiertelne i ranni.

Trzęsienie ziemi o magnitudzie 6,0 wstrząsnęło wybrzeżem głównej indonezyjskiej wyspy Jawy w sobotę, zabijając co najmniej siedem osób.

Trzęsienie, które nawiedziło wybrzeże 45 kilometrów na południowy zachód od Malang we wschodniej Jawie, uszkodziło setki domów, szkół, urzędów i meczetów w regionie.

„Z naszych ostatnich informacji wynika, że ​​siedem osób zginęło, dwie zostały ciężko ranne, a 10 zostało lekko rannych” – powiedział Rathidya Jati, rzecznik agencji ds. Katastrof.

Powiedział, że wysiedlono wiele osób.

Trzęsienie ziemi nastąpiło na głębokości 82 kilometrów, w odległości 45 km od miasta Malang na wschodzie Jawy.

„Skończyłam się modlić i zmieniałam ubranie, gdy nagle nastąpiło trzęsienie ziemi” – powiedziała agencji AFP Ida McFro, mieszkanka Malang.

„Było bardzo mocne i trwało przez długi czas. Wszystko się dusi… moje serce bije ”.

Doniesiono, że epicentrum znajduje się poniżej dna Oceanu Spokojnego, ale nie wydano żadnego ostrzeżenia o tsunami. Doniesiono, że epicentrum znajduje się poniżej dna Oceanu Spokojnego, ale nie wydano żadnego ostrzeżenia o tsunami.

Raporty telewizyjne pokazywały ludzi uciekających w panice z centrów handlowych i budynków w kilku miastach w prowincji Jawa Wschodnia. Trzęsienie ziemi wstrząsnęło także turystycznym miejscem Bali.

Amerykańskie służby geologiczne podały, że trzęsienie o sile 6,0 nawiedziło południowe wybrzeże wyspy o godzinie 14:00 czasu lokalnego. Epicentrum znajdowało się w wodach na południe od okręgu Malang w prowincji Jawa Wschodnia i miało głębokość 82 kilometrów.

Spadające skały zabiły kobietę na motocyklu i ciężko zraniły jej męża w dzielnicy Lumajang w Jawie Wschodniej, powiedziała Raditya Jati, rzecznik National Disaster Mitigation Agency.

Powiedziała, że dziesiątki domów zostało uszkodzonych w całym dystrykcie, a ratownicy zabrali dwa ciała z gruzów zawalonych domów w wiosce Kali Uling. Potwierdzono również, że dwie osoby zostały zabite na obszarze graniczącym z dzielnicami Lumajang i Malang, a jedna osoba została znaleziona martwa pod gruzami w Malang.

Indonezyjska agencja poszukiwawczo-ratunkowa opublikowała filmy i zdjęcia zniszczonych domów i budynków, w tym sufitu szpitala w Blitar, mieście sąsiadującym z Malang. Władze nadal gromadzą informacje o rozmiarach szkód na dotkniętych terenach.

Trzęsienie ziemi było drugą śmiertelną katastrofą, która nawiedziła Indonezję w ostatnim czasie. W ubiegłą niedzielę ulewa wywołana cyklonem tropikalnym Seroja zabiła co najmniej 165 osób i uszkodziła tysiące domów. Niektóre zostały pogrzebane w lawinach błotnych lub zastygniętej lawie po erupcji wulkanu w listopadzie, podczas gdy inne zostały zmiecione przez gwałtowne powodzie.

M6.0 Earthquake Hits Malang, Indonesia – Apr. 10, 2021

Indonezja, rozległy archipelag liczący 270 milionów ludzi, jest często nawiedzany przez trzęsienia ziemi, erupcje wulkanów i tsunami ze względu na położenie w „Pierścieniu Ognia”, łuku wulkanów i linii uskoków w Basenie Pacyfiku.

W styczniu trzęsienie ziemi o sile 6,2 M zabiło co najmniej 105 osób i zraniło prawie 6500 osób, a ponad 92 000 zostało wysiedlonych po uderzeniu w dzielnice Mamuju i Majene w prowincji West Sulawesi.

Trzęsienie ziemi o sile 9,1 w skali Richtera u wybrzeży Sumatry w 2004 roku wywołało tsunami, które zabiło co najmniej 220 000 ludzi w całym regionie, w tym około 170 000 w Indonezji. Katastrofa w drugi dzień Świąt Bożego Narodzenia to była jedna z najgorszych klęsk żywiołowych w historii.

3 thoughts on “Trzęsienie ziemi w Indonezji na wyspie Jawa o sile 6.0 M. Są ofiary śmiertelne i ranni.

  1. UX Twojego bloga jest optymalne i nowatorskie, ostylowanie CSS sprawia wrażenie świeżości fajnie też że zadbałeś o detale to „kuje” w oczy. Długo pracowałeś nad jego realizacją ?

  2. Nie wiem czy wiesz ale tworzysz bardzo ciekawe i inspirujące treści. Trzymaj dalej tak wysoki poziom, a już wkrótce osiągniesz szczyty wyszukiwarek na topowe frazy 🙂

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.