Tokio 2020: Indonezja ma ZŁOTO!

Greysia Polii i Apriyani Rahayu są pierwszą kobiecą parą z Indonezji, która zdobyła złoto w damskim deblu w badmintonie.

Nierozstawiony duet z Indonezji Greysia Polii i Apriyani Rahayu pokonał bardzo faworyzowaną parę Chinek Chen Qing Chen i Jia Yi Fan w setach 21-19, 21-15 i zdobył złoty medal w badmintonie w grze podwójnej kobiet.

To pierwszy raz, kiedy Indonezja, kraj którego sportem narodowym jest badminton, zdobył złoto w deblu kobiet na igrzyskach olimpijskich.

„Dwadzieścia lat temu, kiedy miałam 13 lat, wiedziałam, że Indonezja nie miała żadnej historii w kobiecych deblach” – powiedziała 33-letnia Polii, która była na krawędzi przejścia na emeryturę, zanim została przekonana do współpracy z 23-letnią Rahayu.

„Wiedziałam, że urodziłam się, by być badmintonistką, i kiedy miałam 13 lat, wierzyłam, że będę częścią historii Indonezji”.

Emocje rosły przez cały mecz, a obie strony walczyły o punkty. W pewnym momencie Polii złamała rakietę z frustracji, dostała nową i wróciła, aby pomóc Indonezji zdobyć punkt.

Wynik przedłuża złą passę Chin w deblach kobiet. Chińczycy zdominowali losowanie badmintona, wygrywając pięć z rzędu igrzysk olimpijskich w latach 1996-2012. Poniedziałkowy wynik pojawił się po tym, jak Chiny nie zdołały zdobyć medalu podczas Igrzysk w Rio w 2016 roku.

Zobacz jak grały Indonezyjki w finale:

2 thoughts on “Tokio 2020: Indonezja ma ZŁOTO!

  1. Trzeba mieć wytrwałość i wiarę we własne siły Twój portal jest tego przykładem. Trzeba wierzyć, że człowiek jest do czegos zdolny i osiągnać to za wszelka cenę!.

  2. Przeciwnosci, z ktorymi musimy sie zmierzyć, czesto sprawiaja, ze stajemy sie silniejsi. To, co dziś wydaje się stratą, jutro moze okazać sie zyskiem. – Nick Vujicic

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.