„The Straits Times”: dziecięca prostytucja w Indonezji rośnie, zwłaszcza za pośrednictwem platform internetowych podczas pandemii

Około 68 milionów indonezyjskich dzieci musi uczyć się w domu, przez Internet, odkąd pandemia nawiedziła Indonezję w marcu ubiegłego roku. Tylko nieliczni, którzy mieszkają w regionach o niskim lub umiarkowanym ryzyku wystąpienia COVID-19, wrócili do szkoły.

W Batam na wyspach Riau organizacja pozarządowa Embun Pelangi Foundation (EPF) aktywnie pomaga dziewczętom, które padły ofiarą komercyjnego wykorzystywania seksualnego, poprzez spotkania online w mediach społecznościowych, takich jak Facebook i aplikacje do przesyłania wiadomości, takie jak MiChat.

„Kiedy uczyli się w domu, nie spotykali nikogo i szukali sposobów interakcji, między innymi zanurzenia się w mediach społecznościowych, ale odbywało się to bez odpowiedniej kontroli rodzicielskiej” – powiedziała działaczka organizacji pozarządowej, Rita Ramadani.
Sprawy z udziałem trzech nastolatków uratowanych przez EPF trafiły do ​​sądu, a osoby zaangażowane w prostytucję dziecięcą zostały skazane na od 3 do 13 lat więzienia.

Gdy władze wzmogły wysiłki w celu rozprawienia się z prostytucją ułatwianą przez platformy internetowe, Ministerstwo Informacji i Komunikacji pod koniec marca wezwało MiChat do zamknięcia kont rzekomo wykorzystywanych do występku.

Zastępca ds. Ochrony dzieci w Ministerstwie ds. Upodmiotowienia Kobiet i Ochrony Dzieci, Pan Nahar, który podobnie jak wielu Indonezyjczyków nosi jedno nazwisko, powiedział, że rząd współpracuje teraz z Ecpat Indonesia i Facebookiem, aby zainicjować program skierowany do rodziców i dzieci jako agentów promowanie umiejętności cyfrowych i odporności dzieci.

Program ma na celu zapobieganie sytuacji, w której dzieci stają się ofiarami przemocy, wykorzystywania i nadużyć w Internecie, w tym prostytucji.

„Pomaga to rodzicom i dzieciom wirtualnie zrozumieć uwodzenie, sexting i inne nadużycia” – powiedział portalowi The Straits Times.

Warto dodać, że 43 osoby, w tym 15 nastolatków w wieku od 14 do 16 lat, aresztowano w marcu w Dżakarcie po nalocie policji na hotel w Tangerang na obrzeżach stolicy. Wszyscy zostali złapani za przestępstwa związane z ich domniemanym zaangażowaniem w prostytucję w aplikacjach do czatowania.

Tegoroczne incydenty, które nastąpiły po wielu innych zgłoszonych w zeszłym roku, są niepokojącymi sygnałami, że pandemia Covid-19 doprowadziła do wzrostu liczby platform internetowych oferujących seks, w tym prostytucję dziecięcą, w całej Indonezji.


2 thoughts on “„The Straits Times”: dziecięca prostytucja w Indonezji rośnie, zwłaszcza za pośrednictwem platform internetowych podczas pandemii

  1. Prawdziwy z Ciebie talent i mistrz pióra. Z ogromną łatwością przekładasz myśli na słowa a słowa na zdania… trzymaj tak dalej, dbaj i pięlęgnuj swego bloga… Skąd czerpiesz tak ciekawe inspiracje ?

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.