Prosto z Indonezji okiem naszego człowieka

Małgorzata Lachtara prosto z Sumatry Północnej

„Prosto z Indonezji okiem naszego człowieka” to nowy cykl na naszym portalu i jednocześnie autorski dział Małgorzaty Lachtary. Małgorzata mieszka na Sumatrze Północnej, w dżungli. W magicznej wiosce Bukit Lawang wraz z przyjaciółmi chciała założyć fundację na rzecz ochrony lasów deszczowych i ich człekokształtnych mieszkańców.

Jak sama mówi: „tak zupełnie niechcący wylądowałam na Sumatrze, bo: zachorowałam, bo w Gambii wybuchła wojna domowa, a linie lotnicze zgubiły mój bagaż i tak już potem przez następne pół roku pokonywałam przestrzeń między Polska a Sumatrą Północną, by cieszyć się zdrowiem, aż w końcu poddałam się przeznaczeniu, zamieszkałam na skraju dżungli i zaczęliśmy zapraszać polskich podróżników. Tak powoli tworzy się nasz polsko-indonezyjski ośrodek samorozwoju i wszelkiej radosnej twórczości, a przede wszystkim ochrony lasów deszczowych, bowiem Sumatra, to już ostatnie miejsce na Ziemi, gdzie orangutany żyją na wolności, a nie w rezerwatach.”

Zapraszamy do śledzenia relacji z Indonezji, które będą się pojawiały tutaj, w dziale „Prosto z Indonezji okiem naszego człowieka”.

Małgorzata prowadzi także swój blog pod adresem: www.remjungle.com


Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.