PILNE: POWÓDŹ W INDONEZJI, DZIESIĄTKI OSÓB ZGINĘŁY

PILNE: POWÓDŹ W INDONEZJI, DZIESIĄTKI OSÓB ZGINĘŁY. Błyskawiczne powodzie i osunięcia ziemi w Indonezji zabiły co najmniej 76 osób i przesiedliły tysiące ludzi – podała Krajowa Agencja Pomocy. Błoto osunęło się z okolicznych wzgórz na dziesiątki domów w wiosce Lamenele krótko po północy w niedzielę na wyspie Adonara we wschodniej prowincji Nusa Tenggara. Liczba ofiar na pewno wzrośnie. Wiemy, że na chwilę obecną zaginione są 42 osoby.

Powodzie i osunięcia ziemi wywołane przez tajfuny tropikalne na wyspach Indonezji, m.in. na wyspie Flores i w Timorze Wschodnim zabiły dotychczas 97 osób.

Co najmniej 76 zgonów zostało zgłoszonych na kilku wyspach w zachodniej i wschodniej prowincji Nusa Tenggara, podczas gdy 70 innych zaginęło po tajfunie spowodowanym gwałtownymi powodziami, osuwiskami ziemi i silnymi wiatrami, podała BNPB.

Rząd podał, że w Timorze Wschodnim co najmniej 27 osób zginęło w wyniku osunięć ziemi, gwałtownych powodzi i zwalonych drzew, a kolejne 7000 zostało ewakuowanych.

Rzeczniczka BNPB Raditya Jati powiedziała, że ​​około 30 000 osób ucierpiało w wyniku powodzi w Indonezji – niektórzy z nich schronili się w ośrodkach ewakuacyjnych.

Powiedziała, że akcja ratunkowa stała się trudna po zawaleniu się pięciu mostów, a zwalone drzewa zablokowały kilka dróg.

Ponadto lokalne władze stwierdziły, że trwające burze wymusiły również zatrzymanie ewakuacji w niektórych miejscach.

BNPB podał, że setki domów i innych obiektów, takich jak elektrownie słoneczne, zostało uszkodzonych.

Statki i łodzie motorowe tonęły, gdy huragan przyniósł fale dochodzące do sześciu metrów.

Silne prądy nadal płyną przez wioski w dystrykcie Malakka na wyspie Timor, mimo że deszcze ustały.

Mieszkańcy musieli wspinać się na dachy swoich domów, aby ratować się, gdy woda podniosła się do trzech do czterech metrów.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.