PKO BP Ekstraklasa w Indonezji!

Polską piłkę można oglądać w Indonezji! Już dziś (sobota, 30. stycznia 2021) pierwszy mecz PKO BP Ekstraklasy, który można obejrzeć na żywo, w tym wyspiarskim kraju, czyli starcie Lechii Gdańsk i Jagielloni Białystok. Ekstraklasa SA rozszerza transmisje na kolejnych zagranicznych nadawców. Najnowszy kontrakt obejmuje pokazywanie rozgrywek w Indonezji i Timorze Wschodnim. Co trzeba koniecznie zaznaczyć, stało się tak ze względu na grającego w Lechii Gdańsk Indonezyjczyka Egy’ego Maulanę Vikriego.

 Cały czas pracujemy nad tym, by zwiększać dostępność naszych rozgrywek w różnych krajach. Zapewnia to utrzymanie więzi z kibicami polonijnymi, ale także coraz szerszą promocję naszej ligi. Bywa również, jak w przypadku Indonezji, że zainteresowanie naszymi rozgrywkami jest związane ze śledzeniem wyników występujących u nas zagranicznych piłkarzy przez ich rodaków. Niezależnie od motywacji, buduje to wartość naszej ligi, zapewnia dodatkowe środki i sprzyja popularyzacji naszych rozgrywek – przyznał prezes Ekstraklasy, Marcin Animucki. (za sport.tvp.pl)

Podczas każdej kolejki Ekstraklasy, w Indonezji zawsze będzie transmitowany mecz Lechii Gdańsk. Transmisje meczów PKO Bank Polski Ekstraklasy w sezonie 2020/21 będzie prowadzić Mola.TV.

Oczywiście powodem tego, dlaczego wszystkie mecze Lechii Gdańsk będą pokazywane, jest to, że występuje w niej duży talent indonezyjskiej piłki, czyli Egy Maulana Vikri. Egy jest bardzo popularny w Indonezji – jego konto na Instagramie śledzi ponad 1,4 miliona użytkowników. Ponadto sponsorem klubu z Gdańska jest indonezyjska firma Paytren. Zatem chodzi tu przede wszystkim o względy marketingowe.

Pierwszy mecz Lechii Gdańsk transmitowany na żywo w Indonezji już dziś (sobota, 30. stycznia 2021), o godz. 23:30 czasu WIB.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.