Olimpiada Tokio 2020: pięć krów, restauracja z klopsikami i nowy dom w nagrodę za olimpijskie złoto!

Pięć krów, restauracja z klopsikami i nowy dom: to tylko niektóre z nagród, które obiecali indonezyjscy złoci medaliści badmintona Greysia Polii i Apriyani Rahayu po powrocie do domu z Tokio.

Para kobiet Greysia i Apriyani pokonała w poniedziałek Chinki Chen Qing Chen i Jia Yi Fan 21-19, 21-15, dając Indonezji pierwsze złoto na Igrzyskach w Tokio.

W czasie, gdy stowarzyszenie badmintona w tym kraju donosi o spadku liczby osób podejmujących ten sport związany z COVID, rząd szybko wkroczył z nagrodą pieniężną w wysokości 5 miliardów rupii (349 000 dolarów) — i od tego czasu para została zasypana kolejnymi prezentami.

Pięć krów, dom i restauracja z klopsikami 

Szefowa dystryktu w rodzinnym mieście Apriyani na wyspie Sulawesi obiecała jej pięć krów i dom, podczas gdy sieć restauracji z klopsikami obiecała im obie własne sklepy.

W wiadomości na Twitterze prezydent Joko Widodo powiedział, że „twarde i ekscytujące” zwycięstwo pary było prezentem przed dniem niepodległości 17 sierpnia.

Broto Happy, rzecznik stowarzyszenia badmintona, powiedział, że zwycięstwo pary nastąpiło w czasie, gdy rekrutacja nowych graczy utknęła w martwym punkcie, ponieważ koronawirus zamknął zawody.

„To znak miłości miłośników badmintona w Indonezji do nowych zwycięzców” – powiedział o ogólnokrajowych obchodach.

33-letnia Greysia powiedziała na stronie internetowej Światowej Federacji Badmintona: „Urodziłam się, by być badmintonistką. Kiedy miałam zaledwie 13 lat, wierzyłam, że chcę tworzyć historię dla Indonezji”.

Zobacz i posłuchaj jak indonezyjski hymn wybrzmiał podczas ceremonii wręczenia złotego medalu dla Indonezyjek:

Żródło tekstu: cbsnews.com, reuters.com, abc.net.au

Zobacz koniecznie:

Olimpiada Tokio 2020: Indonezja ma kolejny medal! Brązowy Anthony Ginting!

One thought on “Olimpiada Tokio 2020: pięć krów, restauracja z klopsikami i nowy dom w nagrodę za olimpijskie złoto!

  1. Indonezyjczycy mają piękny hymn, wzniosły i patetyczny, czy można prosić o tekst tej pieśni? Byłoby fajnie gdybyście zamieścili tekst w języku indonezyjskim i w języku polskim. Ciekawi mnie o czym opowiada. No i kto, kiedy go napisał? Dziękuję z góry i pozdrawiam! Dominika 🙂

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.