Olimpiada Tokio 2020: Indonezja walczy o medale i już są pierwsze sukcesy!

Windy Cantika Aisah zdobyła pierwszy medal dla Indonezji po zdobyciu brązowego medalu w konkurencji do 49 kg kobiet z sumą 194 kg.

Tymczasem Eko Yuli Irawan zdobył srebro z łączną wagą 302 kg także w podnoszeniu ciężarów.

Windy nie tylko zakwalifikowała się do igrzysk olimpijskich, lecz w swoim debiucie na imprezie zdołała również przywieźć do domu brązowy medal.

Windy kontynuuje również medalową tradycję indonezyjskich kobiet podnoszących ciężary. Począwszy od Raemy Lisy Rumbewas (2000, 2004, 2008), Sri Indriyani i Winarni (2000), Citra Febriyanti (2012), po Sri Wahyuni ​​(2016).

We wczorajszych zawodach Windy odniosła sukces. Udało jej się wykorzystać swój najlepszy rozpęd w czystym szarpnięciu. Z drugiej strony, jej największa konkurentka, Amerykanka Jourdan Elizabeth Delacruz, poniosła sromotną porażkę w czystym szarpnięciu.

Po sukcesie z pierwszą szansą 103 kg, Windy postanowiła podbić o 5 kg w drugim szarpnięciu. Następnie pobiła swój rekord i szarpnęła 110 kg.

„To naprawdę niespodzianka i nie spodziewałem się. Od początku mojej kariery wmawiano mi, że mam wierzyć we własne siły. Jak woda, po prostu płynie. To, co przekazał mi trener, zrobiłam” – powiedziała Windy wczoraj na wirtualnej konferencji prasowej.

Prezydent Indonezji, Joko Widodo, niemal natychmiast pogratulował Windy tego ogromnego sukcesu.

W lutym 2019 Windy po raz pierwszy postawiła stopę w centrum treningowym podnoszenia ciężarów w Kwini w Dżakarcie. Weszła na miejsce Sri Wahyuni, która wycofała się z kadry, ponieważ była w ciąży.

Matka Windy, Siti Aisah, obserwowała zmagania córki z małego ekranu gdzieś w okolicach miasta Bandung. Razem z ojcem i braćmi Windy bardzo się denerwowali. „Windy potrafi kontrolować swoje emocje, więc nie była zdenerwowana. Dzięki Bogu udało się jej zdobyć (medal)” – powiedziała Aisah dla Radar Bandung .

Indonezja bierze udział w Letnich Igrzyskach Olimpijskich 2020 w Tokio. Igrzyska, które pierwotnie miały odbyć się od 24 lipca do 9 sierpnia 2020 r., zostały przełożone na termin od 23 lipca do 8 sierpnia 2021 r. z powodu pandemii COVID-19. Jest to szesnasty występ narodu na Letnich Igrzyskach Olimpijskich.

Surfer Rio Waida i sztangista Nurul Akmal zostali wybrani chorążymi Indonezji na czas parady narodów podczas ceremonii otwarcia. Rio Waida niósł indonezyjską flagę.

Zobacz koniecznie:

Olimpiada Tokio 2020: Indonezja ma ZŁOTO!

Indonezja zgłosiła do zawodów olimpijskich pięciu sztangistów. Mistrz świata 2018, trzykrotny olimpijczyk i trzykrotny medalista Eko Yuli Irawan (61 kg mężczyzn), zwycięzca Igrzysk Azji Południowo-Wschodniej 2019 i dwukrotny olimpijczyk, Deni (mężczyźni 67 kg), mistrz świata juniorów 2020 Windy Cantika Aisah (49 kg kobiet ) i Nurul Akmal (kobiety +87 kg) zapewniły sobie jedno z ośmiu najlepszych miejsc w swoich kategoriach wagowych w oparciu o Absolute World Rankings IWF, z mistrzem Azji juniorów z 2019 r., Rahmatem Erwinem Abdullahem, który zwyciężył w grupie ciężarowców ze strefy azjatyckiej w kategoria 73 kg mężczyzn na podstawie rankingu IWF Absolute Continental Rankings.

Indonezja otrzymała od FINA zaproszenie do wysłania dwóch najlepszych pływaków (po jednym dla każdej płci) w ich indywidualnych zawodach na igrzyska olimpijskie, w oparciu o system punktów FINA z 28 czerwca 2021 r.

Indonezja wysłała jednego surfera, aby rywalizował na igrzyskach. Rio Waida przyjął wolne miejsce, które wcześniej zwolnił Japończyk Shun Murakami, zajmując drugie miejsce w tymczasowych rankingach strefy azjatyckiej podczas ISA World Surfing Games 2019

Po raz pierwszy od 2012 roku Indonezja zgłosiła jednego strzelca po zdobyciu miejsc kwotowych w zawodach dzięki najlepszym wynikom na Mistrzostwach Świata ISSF 2018 , serii Pucharu Świata ISSF 2019 i Mistrzostwach Azji – uzyskała wynik kwalifikacyjny minimum (MQS) do 31 maja 2020 r.

Kraj ten zgłosił do turnieju olimpijskiego także jedenastu graczy badmintona (siedmiu mężczyzn i cztery kobiety) w każdym z następujących wydarzeń w oparciu o ranking BWF World Race to Tokyo Rankings; po dwa zgłoszenia w singlu i deblu mężczyzn oraz po jednym w singlu kobiet, deblu kobiet i deblu mieszanym.

Indonezja wystartowała we wszystkich letnich IO od igrzysk w Helsinkach w 1952 roku, oprócz igrzysk w Tokio w roku 1964 i igrzysk w Moskwie w roku 1980. Najwięcej złotych medali (2) zdobyła na igrzyskach w Barcelonie w 1992 roku, a najwięcej medali w ogóle (6) na igrzyskach w Sydney w 2000 roku.

Źródło: wikipedia.org , JawaPos

3 thoughts on “Olimpiada Tokio 2020: Indonezja walczy o medale i już są pierwsze sukcesy!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.