Olimpiada Tokio 2020: Indonezja ma kolejny medal! Brązowy Anthony Ginting!

Anthony Ginting z Indonezji zdobył brązowy medal w grze pojedynczej w badmintona podczas Igrzysk Olimpijskich Tokio 2020. Wygrał 21-11, 21-13 meczu z Kevinem Cordonem. Cordon z Gwatemali został pierwszym zawodnikiem z Ameryki Łacińskiej, który dotarł do półfinału olimpijskiego turnieju badmintona, ale nie udało mu się zdobyć medalu.

Zwycięstwo Gintinga nastąpiło tego samego dnia, w którym indonezyjska para Apriyani Rahayu i Greysia Polii zdobyła złoto w deblu kobiet.

Ginting był zachwycony swoim brązowym medalem, mówiąc po meczu: „Jestem bardzo szczęśliwy. Cieszę się, że mogłem zdobyć brązowy medal na moich pierwszych igrzyskach olimpijskich. Chcę docenić wszystkich za wspieranie mnie.”

„Czuję ten brązowy medal. Medal jest dla Indonezji. To wiele znaczy dla mnie, mojej rodziny, indonezyjskiego badmintona i jego zwolenników. Trening był bardzo trudny, ale na dzisiaj mogę się wreszcie uspokoić”.

Anthony Sinisuka Ginting (ur. 20 października 1996) to indonezyjski badmintonista i medalista olimpijski. Po raz pierwszy zrobiło się o nim głośno, kiedy zdobył brązowy medal na Igrzyskach Azjatyckich w 2018 roku.

Badmintonista urodzony w Cimahi , z pochodzenia Karo , został wprowadzony do badmintona przez swojego ojca, gdy był jeszcze w przedszkolu. Jest czwartym z pięciorga dzieci. Jako dziecko wstąpił PB SGS PLN w Bandungu i był wspierany przez indonezyjską legendę badmintona – Taufik’a Hidayat’a . Zaczął brać udział w turniejach w wieku około 9 lat. Ginting został zainspirowany indonezyjską legendą Taufik’a Hidayat’a, mistrza olimpijskiego z 2004 roku i mistrza świata z 2005 roku.

Mecz Ginting’a o brązowy medal Olimpiady Tokio 2020 do zobaczenia tutaj:

Źródło tekstu: olympics.org, wikipedia.org

 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.