Miss Supranational Indonezji 2021 w Polsce!

Jihane Almira Chedid, która dzierży tytuł Miss Supranational Indonezji 2021, jest obecnie w Polsce. Przyleciała do naszego kraju, by wziąć udział w Konkursie Miss Supranational organizowanym w Nowym Sączu. Finał konkursu odbył się w sobotę, 21. sierpnia. 56 uczestniczek ze wszystkich kontynentów przyleciało do Polski, aby walczyć o tytuł Miss Supranational 2021 i nagrodę: 35 000 dolarów. Gala finałowa odbyła się w Amfiteatrze Parku Strzeleckiego w Nowym Sączu. Najpiękniejszą kobietą świata została Chanique Rabe z Namibii.

Jihane wygrała w konkurencji Najlepszy Kostium Narodowy podczas wyborów Miss Supranational w Nowym Sączu.

Tymczasem 23 sierpnia w Krakowie o godz. 10 na dziedzińcu Zamku Królewskiego na Wawelu Almira rozpocznie sesję fotograficzną na którą specjalnie przyjechała do stolicy Małopolski.

Jihane Almira Chedid jest aktorką, modelką, zdobyła tytuł Puteri Indonesia Pariwisata 2020. Jest znana ze swojej pracy na rzecz programów dla sierocińców. Chedid jest pierwszą delegatką z Jawy Środkowej, która kiedykolwiek została koronowany na Puteri Indonesia Pariwisata. Reprezentowała Indonezję na wyborach Miss Supranational 2021 w Polsce, gdzie została koronowana na Miss Supranational Asia 2021.

Chedid urodziła się w Semarang. Jej ojcem jest Libańczyk Jihad Chedida i Neneng (Nancy) Wulandari Chedid pochodząca z wyspy Jawa. 

Jej doświadczenie w branży rozrywkowej rozpoczęło się, gdy miała 12 lat, pracując jako aktorka i modelka w Dżakarcie. Uczęszczała do szkoły średniej w Singapurskiej Szkole Międzykulturowej, Bona Vista. Posiada tytuł licencjata w dziedzinie nauk ścisłych w zakresie technologii informatycznych zdobyty na PGRI Semarang University, a obecnie kontynuuje studia drugiego stopnia w zakresie projektowania graficznego na Uniwersytecie Bina Nusantara w Dżakarcie. Reprezentowała Indonezję w kilku międzynarodowych konkursach, takich jak Guess Girl Search South East Asia 2015.

Puteri Indonesia for Tourism 2020 Jihane Almira zdobyła najlepszy strój narodowy na konkursie piękności Miss Supranational 2021 w Nowym Sączu.

Zaprojektowany przez Levico Butika i Eggie Jasmin Artisan Couture strój narodowy – nazwany „Pędzącym Equus Caballus” (na zdj. po prawej stronie) – czerpie inspirację z wyjątkowości i męstwa kultowych koni sumba z drzewa sandałowego z East Nusa Tenggara. Mówi się, że moc wyścigowa tych koni przewyższa inne konie na archipelagu.

Strój składał się z gorsetu, nakrycia głowy i pary butów – wszystko ułożone warstwami złota, aby przedstawić nowość, siłę i chwałę. Aż 10 000 diamentowych cyrkonii zdobiło „Pędzący Equus Caballus”. Połączenie brokatu i kryształu w wewnętrznych kropelkach kostiumu dodało tej oszałamiającej sukience dodatkowego akcentu kobiecości. Dodatkowe perły i kryształowe krople również przenoszą elegancję kostiumu na wyższy poziom.

Za wygranie najlepszego stroju narodowego Jihane podziękowała gigantowi kosmetycznemu Mustika Ratu oraz fundacji Puteri Indonesia, która trenowała ją przez ostatni rok.

„Chciałbym podziękować Mustika Ratu i Fundacji Puteri Indonesia za danie mi tej szansy, a także za zaufanie. Jestem bardzo szczęśliwa, że to osiągnęliśmy” – powiedziała Jihan.

„Proszę, módlcie się za mnie, abym mogła osiągnąć najlepsze rezultaty i po raz pierwszy przywieźć do domu koronę Miss Supranational” – dodała.

Od zeszłego tygodnia Jihane bierze udział w serii wydarzeń Miss Supranational 2021. Wielki Finał odbył się 21 sierpnia 2021 roku w Amfiteatrze w Parku Strzeleckim w Nowym Sączu. Transmisja wielkiego finału na żywo miała miejsce w Metro TV 22 sierpnia 2021 r. od 1 do 4 rano czasu zachodniej Indonezji.

One thought on “Miss Supranational Indonezji 2021 w Polsce!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.