Kościół katolicki w Indonezji wzywa do okazania współczucia

Kościół katolicki Indonezji wezwał katolików do okazania współczucia ofiarom niszczycielskich gwałtownych powodzi i osuwisk ziemi, które nawiedziły w zeszły weekend, w większości katolicką, prowincję East Nusa Tenggara.
Ulewny deszcz spowodowany cyklonem tropikalnym Seroja dotknął 12 miast i okręgów prowincji w Niedzielę Wielkanocną, zabijając co najmniej 138 osób, poinformowała w czwartek Narodowa Agencja ds. Łagodzenia Skutków Katastrof. Około 61 osób zaginęło, a 271 domów i 99 obiektów użyteczności publicznej zostało uszkodzonych. Ponad 8 000 osób zostało ewakuowanych do schronisk, w tym należących do Kościoła katolickiego.

Apel biskupów indonezyjskich
„W imieniu Konferencji Episkopatu Indonezji wzywam was do okazania współczucia naszym braciom i siostrom cierpiącym w prowincji East Nusa Tenggara oraz w niektórych częściach prowincji West Nusa Tenggara” – powiedział kardynał Ignatius Suharyo Hardjoatmodjo z Dżakarty, prezydent Konferencji Episkopatu Indonezji (KWI). W przesłaniu wideo opublikowanym w środę na kanale YouTube Biskupiej Komisji ds. Komunikacji Społecznej wyjaśnił, że współczucie, które konkretyzuje naszą wiarę, staje się błogosławieństwem dla naszych braci i sióstr w potrzebie.
70-letni kardynał wezwał organizacje charytatywne Konferencji Episkopatu, takie jak Caritas Indonesia, Komisja Rozwoju Społeczno-Gospodarczego, Diecezjalne Komisje Komunikacji Społecznej i Lembaga Daya Dharma Archidiecezji Dżakarty do składania darowizn.

Przewodniczący Caritas Indonesia, lokalnie znany jako Karina, również zabrał głos w przesłaniu wideo, zachęcając do konkretnych aktów współczucia. „Kościół katolicki w Indonezji nie będzie milczał. Nasza troska o wszystkich, którzy cierpią, jest naprawdę konkretną formą naszej wiary ”- powiedział arcybiskup Aloysius Sudarso z Palembang. „Prawdę mówiąc, właśnie obchodziliśmy Wielkanoc, dowód zaangażowania Boga przez Jezusa w życie ludzkie” – powiedział arcybiskup dehoński.

Ojciec Fredy Rante Taruk, dyrektor wykonawczy Kariny, powiedział UCA News, że do tej pory otrzymali darowizny w wysokości ponad 1 miliarda rupii (71 400 USD). Powiedział, że Caritas będzie przez miesiąc zbierał datki, które zostaną wykorzystane także na programy rehabilitacyjne. Caritas współpracuje również z Komisjami ds. Rozwoju Społeczno-Gospodarczego w kilku diecezjach, rozprowadzając pakiety pomocy ofiarom. Ojciec Taruk wezwał diecezje do szczególnego skupienia się na potrzebach niemowląt, matek w ciąży i osób starszych.

źródło: https://www.vaticannews.va/

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.