Indonezja: nowy klaster zakażeń COVID-19 po infekcjach na statkach towarowych

Około 140 innych pracowników medycznych weszło w bliski kontakt z załogą statku towarowego Hilma Bulker pod banderą Panamy, u którego wynik testu na obecność nowego koronawirusa był pozytywny po zadokowaniu w Środkowej Jawie 25 kwietnia, powiedział Reuterowi gubernator prowincji Ganjar Pranowo. Statek przybył z Indii.

Koronawirus nie daje za wygraną w Indonezji. Mamy nową grupę 42 zakażeń COVID-19 wśród pracowników medycznych, którzy leczyli 13 członków filipińskich załóg statków mających koronawirusa i monitoruje dziesiątki innych, powiedział w niedzielę urzędnik rządowy.

Sekwencjonowanie genomu wykazało, że załoga miała wysoce zaraźliwy wariant B.1617.2 zidentyfikowany po raz pierwszy w Indiach, powiedział Ganjar, dodając, że jeden z nich zmarł później w szpitalu. „Na razie aktywnie śledzimy sytuację. Setki osób miało bezpośredni kontakt, bliski kontakt, a 42 uzyskało wynik pozytywny ”- powiedział Ganjar.

Z ponad 1,7 miliona potwierdzonych przypadków i 49 000 zgonów, Indonezja jest najbardziej dotkniętym krajem w Azji Południowo-Wschodniej.

Kryzys COVID-19 w Indonezji nie jest tak zły, jak ten obserwowany w Indiach, ale niektórzy eksperci w dziedzinie zdrowia obawiają się nowych przypadków po obchodach święta Idul Fitri w tym miesiącu, a warianty wirusa mogą wywołać falę nowych przypadków w czwartym pod względem liczby ludności kraju na świecie.

W ubiegłym miesiącu Indonezja zaprzestała wydawania wiz obcokrajowcom, którzy niedawno byli w Indiach.

Ganjar powiedział, że wszyscy pozostali członkowie załogi Hilma Bulker poddali się samo kwarantannie na statku, a 49 indonezyjskich urzędników nadzorujących rozładunek statku uzyskało wynik negatywny na obecność wirusa.

Statek dostarczył rafinowany cukier z Indii, jak powiedział Ganjar. W tym miesiącu opuścił Indonezję i udał się do stolicy Filipin, Manili, według systemu śledzenia statków Refinitiv Eikon.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.