Wyspa Gili Meno

Gili Meno to najbardziej relaksująca z 3 wysp Gili. Meno naprawdę odróżnia się od Gili Trawangan i Gili Air, które z nim graniczą – zarówno pod względem funkcji, jak i właściwości. Oferuje bardziej zachowaną przyrodę, z bardzo skromnym życiem nocnym dzięki zarządzeniu administracyjnemu lokalnej wioski na wyspie, która zakazuje muzyki i imprezowania do późnych godzin nocnych.

Daje to wybór i może być błogosławieństwem dla podróżnych, którzy chcą spokojniejszego i spokojniejszego wypoczynku na wyspie w porównaniu z bardziej ugruntowaną wyspą Gili Trawangan i jej mniejszym „bliźniakiem”, Gili Air.

Pomimo swojej wyjątkowości, Gili Meno ma wiele atrakcji – wszystkie w odległości krótkiego spaceru od Twojego hotelu lub willi. Tuż przy plaży, niedaleko przystani dla łodzi, znajduje się małe sanktuarium żółwi. Przebij się przez środek wyspy, a po zaledwie minucie spaceru na zachód znajdziesz się na dużym i wyjątkowym jeziorze ze słoną wodą, w którym od czasu do czasu można dostrzec tropikalne ptaki i dzikie zwierzęta.

W okolicy Meno nie znajdziesz żadnych sklepów ani bankomatów. I choć życie nocne nie wchodzi tu w grę, nadal możesz cieszyć się zimnym piwem i smacznymi posiłkami w wielu małych barach i restauracjach na plaży, które rozciągają się wzdłuż spokojnego zachodniego wybrzeża. Świetnie nadają się do podziwiania pogodnych momentów zachodu słońca.

Jeśli szukasz luksusowej restauracji, Meno ma dobry wybór luksusowych kurortów z dołączonymi barami i klubami plażowymi. Krótko mówiąc, nie znajdziesz imprezujących ludzi takich jak na Trawangan i Air, a Meno najlepiej pasuje do miłośników przyrody, a także nowożeńców i par szukających prywatności i absolutnego odpoczynku i relaksu.


Zapraszamy do obejrzenia zdjęć z Gili Meno autorstwa Jacka Hryniewicza udostępnionych przez autora specjalnie dla portalu Moja-Indonezja.pl

Źródło tekstu: hotels.com