Halo Warszawa! Indonezja jest dziś na wyciągnięcie ręki!

Jeszcze dziś (niedziela, 8. sierpnia) do godz. 17:00 w Warszawie trwa „Weekend Indonezyjski”. Na Targu Śniadaniowym na warszawskim Mokotowie czekają na Was wspaniałości związane z Indonezją. Można skosztować specjałów indonezyjskiej kuchni, obejrzeć występy tancerzy czy spotkać Indonezyjczyków. Impreza trwa dziś do godz. 17:00.

W 2020 roku Indonezja i Polska obchodziły 65. rocznicę nawiązania stosunków dyplomatycznych. Mimo, że to kraj bardzo daleki i takie podróże dziś są o wiele trudniejsze niż kiedyś, to na Targu Śniadaniowym organizatorzy starają się Wam go przybliżyć wraz z Ambasadą Indonezji w Polsce – bez wyjeżdżania do Azji!

Położona na równiku, między Oceanem Spokojnym a Indyjskim, jest największym krajem wyspiarskim na świecie z ok. 17 tys. wysp. Kraj tworzy 300 różnych, rodzimych grup etnicznych i językowych, największą z nich jest jawajska.

W programie Weekendu Indonezyjskiego czekają na Was między innymi:
– degustacje potraw z Indonezji
– program muzyczny, taneczny i performance
– program kulturalny

A tak było wczoraj (sobota, 7. sierpnia) na Żoliborzu podczas pierwszego dnia „Weekendu Indonezyjskiego”. Zdjęcia na miejscu dla naszego portalu zrobiła Sylwia Mickiewicz.

A od czasu do czasu na swoim instagramowym koncie relację na żywo prowadził oficjalny profil Ambasady Republiki Indonezji w Warszawie, poniżej kilka screen’ów:

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.