Czegoś takiego jeszcze nie widzieliście: rekin z ludzką twarzą!

Jak to możliwe? Rekin z ludzką twarzą? Czegoś takiego jeszcze nie widzieliście! Otóż okazuje się, że pewien rybak złowił dorosłą samicę rekina i gdy ten 48-letni Indonezyjczyk rozciął brzuch ryby, okazało się, że w środku rozwijają się trzy młode osobniki. Jeden z nich bardzo różnił się od pozostałej dwójki. Rybak tłumaczy, że młody rekin przypominał „ludzką twarz”. I nie chce go sprzedać – jak stwierdził, ma być to jego talizman szczęścia.

Mały rekin przypominał ludzką twarz. A to wszystko za sprawą kształtu jego nozdrzy, otworu gębowego oraz kształtu pyska. 48-letni rybak zabrał „ludzkiego rekina” do swojego domu.

„To, co może wydawać się „oczami”, to małżowiny nosowe, które nie są całkowicie zamknięte. Gdyby przetoczyć rekina, zobaczylibyśmy oczy umieszczone grzbietowo-bocznie” – mówi Gavin Naylor z University of Florida.

„Łowiłem ryby, prawie przekraczając australijskie wody, ale nigdy nie widziałem tak wyglądającego rekina. To dla mnie ogromne zaskoczenie” – przekonuje Indonezyjczyk, który złowił owo zwierzę.

Rekin z „ludzką twarzą” stał się obiektem zainteresowań wielu kupców w regionie Rote Ndao we wschodniej Indonezji. Nietypowa ryba została złowiona przez 48-letniego Abdullaha Nurena.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.